رابطه پروتز سینه با سرطان سینه


در حال حاضر هیچ مدرکی نیست که اثبات کند  جراحی زیبایی سینه و پروتزهای سینه باعث ایجاد سرطان سینه در زنان می شوند. تنها موضوع مهمی که ممکن است درباره پروتزهای سینه رخ دهد این است که احتمالا تشخیص سرطان با پروتزهای سینه سیلیکون و پر شده با آب نمک به تاخیر می افتاد. هر دو این پروتزها مواد حاجب بوده و متاسفانه اشعه ها و پرتوها را از خود عبور نمیدهند همین موجب می شود تا بافت اصلی سینه در حین ماموگرافی دیده نشود. با این حال تکنیک های ماموگرافی در طول سال های اخیر پیشرفت بسیار کرده، آنقدر رادیولوژیست قادر است قسمت هایی از بافت اصلی سینه که زیر پروتز سینه مخفی شده را ببینند. اما همچنان باید بدانید که ده تا بیست درصد از سرطان های سینه با اشعه های ایکس قابل دیدن نیستند، به همین خاطر بیشتر سرطان های سینه همچنان توسط خود فرد یا معاینات فیزیکی دکتر متحصص قابل تشخیص می باشند. زنانی که جراحی زیبایی پروتز سینه انجام داده اند، باید مثل دیگران برنامه های منظم ماموگرافی انجام دهند.

جراحی زیبایی سینه

 

 

آیا تومور بعد از انجام جراحی زیبایی سینه بازمی‌گردد؟


" زمان عود کردن بیماری بین سه تا پنج سال بعد از جراحی زیبایی سینه است و مقدار عود کردن سرطان سینه از ده تا پانزده درصد کمتر خواهد بود. همینطور باید یک سال از انجام حراجی، پرتو درمانی و شیمی درمانی گذشته باشد تا بتوان عمل بازسازی و جراحی زیبایی سینه را انجام داد تا با ریسک همراه نباشد. انجام عمل جراحی زیبایی سینه ممکن است در برخی موارد، پیشگیری هم بکند! به عنوان مثال بیمارانی که احتمال بروز سرطان سینه در آن ها دو طرفه می باشد، یا طبق بررسی های ژنتیکی میتوان دید که انجام عمل برای ان ها ریسک بسیار بالایی دارد، پستان این افراد را از زیر پوست تخلیه می کنیم، به صورتی که پوست سالم باقی بماند و تنها بافت آن را تخلیه کنیم. سپس میتوان با انجام عمل جراحی زیبایی پروتز سینه، آن را بازسازی کرد." این گفته عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

 

چه کسانی می‌توانند برای جراحی پروتز سینه اقدام کنند؟


کسانی میتوانند برای انجام جراحی زیبایی سینه اقدام کنند که بافت سینه آنها در سن بلوغ به خاطر دلایل ژنتیکی، هورمونی و یا تغذیه ای به اندازه که باید رشد نکرده اند و هیمطنور افرادی که مبتلا به سرطان سینه شده اند و سینه شان را برداشته اند. اینگونه افراد میتوانند برای انجام جراحی زیبایی پروتز سینه کاندید شوند. پروتز سینه شاید یک بافت طبیعی نباشد اما عمل ساده تری داشته و عوارض آن کم است.

 

علائم سرطان سینه


از مهم ترین علائمی که باید آن را جدی بگیرید، احساس توده بدون درد است. خانم ها باید بلافاصله بعد از احساس کردن توده ای در قسمت سینه یا زیر بغل خود، با پزشک خود صحبت کنند. همینطور دیگر علائم سرطان سینه شامل توکشیدگی پوست، ورم، زخم نوک سینه، تغییر رنگ پوست و .. می باشند. بروز هرکدام از این علائم ذکر شده، نشانه بروز سرطان پیشرفته است. با حس کردن هرکدام از این علائم بعد از مراجعه به پزشک مربوطه، معاینه های کلینیکی، ماموگرافی و سونوگرافی برای شما انجام خواهد شد. همینطور در آخر برای تشخیص قطعی سرطان از سینه نمونه برداری می شود. در صورتی که اندازه تومور کوچک باشد و غدد لنفاوی درگیر نشده باشند، میتواند با انجام یک عمل جراحی در قسمت تومور اولیه و همینطور غدد لنفاوی زیر بغل آن را برطرف کرد. ولی اگر سرطان جدی و پیشرفته باشد، ناچار به برداشت سینه می شوید.

 

مهمترین عوامل ابتلا به سرطان پستان


علائم را که متوجه شدید، اما عواملی هم هستند که به طور کلی باعث بروز این بیماری می شوند از جمله اثرات هورمونی، داشتن سابقه خانوادگی در سرطان سینه، یائسگی بعد از 55 سال سن، سن بالا، چاقی، ویروس ها، بیماری های خوش خیم پستان، مصرف استروژن و شروع زودهنگام قاعدگی، رژیم غذایی چرب و گوشت، مصرف الکل و بیماری های خوش خیم سینه. هرچه زودتر بتوانید این بیماری را تشخیص دهید، روند درمان برای شما راحت تر و اسان تر خواهد بود.

جراحی زیبایی سینه

طراحی سایت و بهینه سازی سایت توسط نونگار پردازش